وبلاگ شخصی احسان کرمی
من هرگز نمی نالم! قرنها نالیدن بس است... می خواهم فریاد بزنم اگر نتوانستم سکوت می کنم.....خاموش مردن بهتر از نالیدن است
جمعه 6 مرداد‌ماه سال 1391 :: 11:26 ق.ظ

 نسل سوباسا می درخشد!


بی شک فوتبالیسها کارتون محبوبی بود که باعث میشد در دوره ای که تلویزیون کمتر فوتبال خارجی نشانمان میداد و دیگر خبری از مسی و رونالدو نبود بحث داغ کوچه خیابانهایمان جدال های کاکرو یوگا و سوباسا اوزارا باشد .

فوبتالیستها کارتونی بود که خیلی ها آن را آغازگر انقلاب فوتبالی چشم بادامی ها میدانند , انقلابی که با قهرمانی های چند باره در جام ملتهای آسیا و حضور های متوالی در جام جهانی رنگ و بویی فرا قاره ای گرفت و دیشب با پیروزی بر اسپانیا که بی شک پرچم دار حال حاضر فوتبال جهان در تمامی رده های سنی است به اوج خود رسید .البته نباید از عملکرد فوتبال ما هم بعد از همین فوتبالیستها به سادگی گذشت , یکبار جام جهانی رفتیم , در بازیهای غرب آسیا و آسیایی بوسان قهرمان شدیم , به برزیل تنها با 3 گل باختیم و البته روسیه را هم با یک گل بردیم ! درواقع  وقتی ژاپنی ها با شینجی اونو , شنسوکه ناکامورا , کیسوکه هندا و شینجی کاگاوا , در سالیان مختلف سوباساهایشان را به رخمان کشیدن ما هم بیکار ننشستیم و تا میتوانستیم کاشیرو رو کردیم !
در فوتبالی که قشنگ حرف زدن رواج دارد و هر کس نیامده دم از حرفه ای شدنش میزند و هر بازیکنی تنها دغدغه اش این است که فوتبال حرفه ای پول حرفه ای میخواد میخواهد شاید بد نباشد بدانید بطور مثال بازیکنی که 2.5 میلیارد برای یک فصل بازی میگیرد هزینه ی هر تنفسش در میدان مسابقه بالغ بر 65 هزار تومان است !( هر انسان عادی در هر دقیقه 12 بار تنفس میکند ) و این شاید تنها مرحمی باشد تا دیگر از قد قداهای چند صد تومانی مرغ ها دلگیر نشویم !!!
چیزی که مشخص است  فاصله ی تهران تا توکیو در حال افرایش است و اگر بخواهیم به همین منوال ادامه دهیم شاید روزی برسد که تنها خاطره یمان از ژاپنی ها همین فوتبالیست ها باشد !


منبع:سایت گل

 
 
بالای صفحه
 
Free counter and web stats