وبلاگ شخصی احسان کرمی
من هرگز نمی نالم! قرنها نالیدن بس است... می خواهم فریاد بزنم اگر نتوانستم سکوت می کنم.....خاموش مردن بهتر از نالیدن است
دوشنبه 9 آبان‌ماه سال 1390 :: 06:35 ب.ظ

حرکت شرم اور بازیکن پرسپولیسجدا از همه شعارهای اخلاقی ، دور از هرگونه نصیحت ارزشی و پندهای انسانی ؛ من ، به عنوان یک نفر از همین جمعیتی که این روزها سرشماری می شوند ، در خودم ، از خودم و از این تصویر ننگ آوری که ستاره های پرسپولیس در هنگام شادی بعد از گل خلق کردند ، خجالت می کشم . شرم می کنم !

شاید برای همه آنهایی که بیرون از گود ، فوتبال را تفننی دنبال می کنند و از هر چه نگاه و شعار اخلاقی خسته و عاصی هستند این فیلم چند ثانیه ای به اندازه صدها کامنت و لایک در صفحه های اجتماعی شان ارزش داشته باشد اما برای همه آنهایی که تعصب و ارزشی برای حوزه فوتبال قائل هستند و آبروی این ستاره ها و مربیان و مدیران را حتی به میزان اندکی آبروی خود می دانند وقوع چنین اتفاقی و بازتاب گسترده آن بدون تردید ننگ آور است !

شوخی های زشت دوران مدرسه و سربازی و پادگان و کوچه و خیابان یکی دو تا نیست ! آنها که با وجدان خود صادق هستند نفس ماجرا را غیرمنصفانه زیر سئوال نخواهند برد اما همه خجالت من و تو و ما و شما و نه آنها از این است که ایشان ، ملت و تماشاگر و هوادار و دوربین های تلویزیونی را به هیچ خود پنداشته اند ! نادیده گرفته اند و تسویه حساب های شخصی خود را علنی و بدون سانسور در ملاعام اجرا کرده اند !

روزگاری اگر مجتبی محرمی دست به چنین رفتاری زد ، ادعای فرهنگی آموزشی جامعه ما به میزان امروز نبود و نسل محرمی و مربیان او مانند علی پروین در حوزه فنی و غیرفنی در مقایسه با شرایط فعلی آگاه و علامه نبودند !

برای اینکه در این سقوط ، ستاره های فوتبال تنها نباشند نمونه ای هم از خودمان که تماشاگر این فوتبال هستیم عنوان کنیم :

به یاد بیاوریم در ورزشگاههای ما و در مسابقات پرتماشاگر عادت شده که هر گاه تیمی یک فرصت خطرناک روی دروازه حریف ایجاد کرد و البته به گل تبدیل نشد ، هواداران تیم حریف از جا بر میخیزند و با گفتن یک کلمه سه حرفی به صورت هماهنگ و یکصدا پاسخ انتقام گونه ای به آه و حسرت هواداران تیم مقابل می دهند !!

این کلمه سه حرفی را همه آنهایی که در ورزشگاه حضور دارند می گویند و می شنوند و استادیوم رفته هایی که پای تلویزیون نشسته اند هم احساس می کنند و اگر آن تنظیم کننده محترم صدای ورزشگاه آزادی در اتاقک تلویزیونی شبکه 3 صدا را در این هنگام کم نکند به مانند این شادی خجالت آور همه دنیا می فهمند که ما اخلاق را هر لحظه دریبل می زنیم و شعار می دهیم !

تکمله : در مملکتی که دانشجویانش فقط به دلیل مسائل غیرفوتبالی « ستاره دار » می شوند و از ادامه تحصیل محروم ، این ستاره ها با چهار خط قانون من درآوردی منشور اخلاقی هفته به هفته پروژه های منشوری تازه و جدید و 2011 پرده برداری می کنند ، عجب تناقض خجالت آوری !


منبع:سایت گل

نویسنده:محمدنوری فر

 
 
بالای صفحه
 
Free counter and web stats